ПОРАДИ БАТЬКАМ

Батьки мають здійснювати:

 

-        контроль за відвідуванням дитини навчального закладу;

-        контроль за дотриманням дитиною режиму дня;

-        контроль та організація зайнятості дитини в після урочний час;

-        контроль за спілкуванням дитини та об’єднанням в неформальні групи;

-        контроль за наявністю в дитини необхідного навчального приладдя;

-        контроль за зовнішнім виглядом дитини;

-        забезпечення та контроль за належним станом фізичного, психічного здоров’я дитини;

-        контроль за витратою кишенькових грошей дитиною.

 

Заохочуйте до навчання

Важливо акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти довідаєшся багато нового, у тебе з'являться нові друзі, ти ставатимеш розумнішим та розумнішим), а не на гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати. Визнавайте досягнення дитини. Хваліть (заохочуйте), а не докоряйте. Це краще, ніж ниття, нагадування та інші покарання. Звертайте увагу на те, щоб не обмежувати похвалу критикою («дев’ять», звичайно, чудово, але без двох помилок це могла б бути «дванадцятка»). Не припускайтеся грубої помилки, лякаючи дитину: «Читай, а то двійки мені приноситимеш».
           

  Дбайте про відпочинок дитини

Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй можливість розслабитись (згадайте, як вам буває важко після напруженого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте. Після закінчення занять дайте дитині відпочити. Обід − зручний момент для цього. Школяр може розповісти про свій робочий день і у такий спосіб звільнитися від психологічного напруження. Запитайте: „Що нового ти сьогодні дізнався?" і забудьте фразу „Що ти сьогодні отримав?!"
   

  Будуйте довірливі відносини з дитиною

Гарні довірливі стосунки і усвідомлення того, що дитина завжди може розраховувати на Вашу підтримку, допоможуть їй налаштуватися на успіх з початку нового навчального процесу. Ні в якому разі не ставте ваші стосунки з дитиною в залежність від її успішності. Дитина має відчувати, що ви завжди її любите, завжди їй допоможете та підтримаєте. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.